Πόσο καιρό είναι ένα παιχνίδι μπέιζμπολ; Λοιπόν εξαρτάται

Αθλητισμός

Τα παιχνίδια Major League Baseball διαρκούν εννέα πόντους και χρειάζονται κατά μέσο όρο Α ΜΙΚΡΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ τρεις ώρες για να ολοκληρωθούν. Το μικρό μπέιζμπολ του πρωταθλήματος και του συλλόγου διαρκεί επίσης εννέα αγώνες, και είναι γενικά βραχύτερο σε διάρκεια χρόνου. Τα παιχνίδια μπέιζμπολ γυμνασίου και Babe Ruth παίζονται για επτά αγώνες, το μπέιζμπολ Little League παίζεται για έξι περιόδους και το Tee-Ball παίζεται για πέντε περιόδους.

πόσα τετραγωνικά ναυπηγεία σε ένα γήπεδο ποδοσφαίρου

Ένα μπέιζμπολ inning διαρκεί συνολικά έξι outs, τρία ανά ομάδα. Οι αγώνες χωρίζονται σε δύο μισά. Οι φιλοξενούμενοι νυχτερίδες κατά τη διάρκεια του «πρώτου» ημιχρόνου και οι γηπεδούχοι νυχτερίδες κατά το «κάτω» μισό.

Αυτός ο κανόνας δεν αλλάζει σε όλα τα επίπεδα του μπέιζμπολ, εκτός από το Tee-Ball, το οποίο δεν μετράει και απαιτεί κάθε παίκτης σε μια ομάδα να έχει ένα at-bat σε κάθε inning.

Τα παιχνίδια Major League Baseball διαρκούν εννέα πόντους και παίρνουν κατά μέσο όρο Α ΜΙΑ ΛΟΓΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ τρεις ώρες να ολοκληρωσω. Το μικρό μπέιζμπολ του πρωταθλήματος και του συλλόγου διαρκεί επίσης εννέα αγώνες, και είναι γενικά βραχύτερο σε διάρκεια χρόνου. Τα παιχνίδια μπέιζμπολ γυμνασίου και Babe Ruth παίζονται για επτά αγώνες, Μπέιζμπολ Little League παίζεται για έξι πόντους και το Tee-Ball παίζεται για πέντε πόντους.

Πόσο καιρό είναι μια μπέιζμπολ Inning;

Αυτός ο κανόνας δεν αλλάζει σε όλα τα επίπεδα του μπέιζμπολ - εκτός από το Tee-Ball, το οποίο δεν μετράει και απαιτεί κάθε παίκτης σε μια ομάδα να παίρνει ένα at-bat σε κάθε περίοδο.

Είναι πιθανό ότι το μισό inning θα μπορούσε να πάρει μόνο τρία βήματα για τρεις γρήγορες εξόδους. Ωστόσο, δεν υπάρχει οριστικό χρονικό όριο. Η ακριβής διάρκεια εξαρτάται από τον αριθμό των νυχτερίδων, τον ρυθμό της στάμνας και τον αριθμό των αλλαγών. Θεωρητικά, ένα inning θα μπορούσε να συνεχιστεί για πάντα αν η ομάδα του γηπέδου δεν καταγράψει τρία out.

Πόσο καιρό διαρκούν τα παιχνίδια μπέιζμπολ Major League - Και γιατί

Ωστόσο, ο αριθμός των αγώνων που παίζονται σε ένα παιχνίδι και η ακριβής διάρκεια ενός παιχνιδιού εξαρτώνται από διάφορους παράγοντες.

Εάν ένα παιχνίδι MLB παραμείνει δεμένο στο τέλος των εννέα αγώνων, οι ομάδες παίζουν επιπλέον περιόδους έως ότου μια ομάδα έχει περισσότερες διαδρομές από την άλλη στο τέλος μιας περιόδου. Το 2020, ένας δρομέας τοποθετήθηκε στη δεύτερη βάση πριν από κάθε αγώνα για να διευκολύνει ένα ταχύτερο αποτέλεσμα και να σώσει το προσωπικό της ομάδας από το να παίξει 15+ παιχνίδια inning. Το μεγαλύτερο παιχνίδι το 2020 ήταν 13,0 πόντους σε σύγκριση με 23 παιχνίδια την προηγούμενη σεζόν που χρειάστηκαν 14 ή περισσότερες πόντους για να ολοκληρωθούν.

Στην πίσω πλευρά, ένα παιχνίδι μπορεί να τελειώσει μετά από 8,5 ίντσες εάν η γηπεδούχος ομάδα προηγείται στο τέλος του πρώτου μισού του ένατου inning.

Είναι επίσης δυνατό για ένα παιχνίδι MLB να τελειώσει μετά από πέντε περιόδους αν υπάρχει καιρός.

πόσο καιρό είναι το μέσο παιχνίδι μπέιζμπολ κολλεγίων

Ο ακριβής χρόνος που απαιτείται για την ολοκλήρωση ενός παιχνιδιού, σε ώρες και λεπτά, ποικίλλει από παιχνίδι σε παιχνίδι. Οι στάμνες που παίρνουν περισσότερο χρόνο μεταξύ των γηπέδων αυξάνουν τη διάρκεια ενός παιχνιδιού, όπως και το μήκος μεταξύ των αγώνων, το οποίο κυμαίνεται από 1:55 έως 2:55 στο Postseason λόγω των τηλεοπτικών απαιτήσεων.

Ένας μεγάλος αριθμός βασικών δρομέων αυξάνει επίσης τη διάρκεια του παιχνιδιού, επειδή οι περισσότεροι στάμνες χρειάζονται επιπλέον χρόνο μεταξύ των αγώνων με τους δρομείς στη βάση.

Επίσης, τα παιχνίδια με πολλές αλλαγές στο γήπεδο ή προκλήσεις επανάληψης χρειάζονται περισσότερο χρόνο λόγω εκτεταμένων παύσεων στο παιχνίδι.

Το 2015, η MLB δημοσίευσε κανόνες για τη συντόμευση των παιχνιδιών - ήταν κοινό για τις αντίπαλες ομάδες να παίζουν για περισσότερες από τέσσερις ώρες. Υπάρχει τώρα ένα χρονοδιακόπτης που παρακολουθεί το χρόνο μεταξύ των αγώνων, των επισκέψεων των προπονητών και των catchers και του χρόνου μεταξύ των hitters και τα ρολόγια γηπέδου δοκιμάζονται στα δευτερεύοντα πρωταθλήματα, περιορίζοντας το χρόνο μεταξύ των γηπέδων στα 20 δευτερόλεπτα όταν οι βάσεις είναι κενές.

Το 2020, κατά τη διάρκεια της πανδημίας COVID, Major League Baseball Players έχουν αναφερθεί για προπόνηση την 1η Ιουλίου 2020, καταλήγοντας σε πρόγραμμα κανονικής περιόδου 60 παιχνιδιών που ξεκίνησε στις 23 και 24 Ιουλίου.

Αυτοί οι κανόνες δεν ισχύουν για όλα τα επίπεδα του μπέιζμπολ. Άλλοι παράγοντες συμβάλλουν στη διάρκεια ενός παιχνιδιού μπέιζμπολ.

Πόσο καιρό είναι ένα παιχνίδι μπέιζμπολ Minor League;

Το μπέιζμπολ μικρού πρωταθλήματος, το οποίο περιλαμβάνει AAA, AA και πολλά άλλα επαγγελματικά πρωταθλήματα, ακολουθεί τους ίδιους κανόνες με το MLB. Τα πρωταθλήματα AAA και AA έχουν δημιουργήσει το ρολόι των 20 δευτερολέπτων, το οποίο έχει συντομεύθηκαν τα παιχνίδια κατά 12 λεπτά . Οι Doubleheaders έχουν μήκος 7.0 inings στους ανηλίκους.

πόσο καιρό θα πρέπει να ξεκουραστείτε μεταξύ των σετ

Πόσο καιρό είναι ένα παιχνίδι μπέιζμπολ Collegiate;

Τα συλλογικά παιχνίδια διαρκούν επίσης για εννέα αγώνες. Ωστόσο, ένα ή και τα δύο παιχνίδια ενός διπλού ηγέτη μπορούν να παιχτούν για επτά περιόδους υπό ορισμένες συνθήκες. Ένας κανόνας για το έλεος τίθεται σε ισχύ και το παιχνίδι ολοκληρώνεται εάν μια ομάδα έχει φτάσει κατά 10 ή περισσότερες διαδρομές μετά από επτά αγώνες - ή πέντε περιόδους σε επτά παιχνίδια.

Πόσο καιρό είναι ένα παιχνίδι μπέιζμπολ γυμνασίου;

Τα παιχνίδια μπέιζμπολ γυμνασίου διαρκούν επτά αγώνες. Εάν υπάρχει κακός καιρός, ένα επίσημο παιχνίδι μπορεί να παιχτεί σε τέσσερις αγώνες. Δεδομένου ότι ορισμένα πεδία γυμνασίου δεν έχουν φώτα, το σκοτάδι μπορεί να γίνει ζήτημα και το παιχνίδι μπορεί να συνεχιστεί αργότερα. Εάν μια ομάδα είναι μπροστά με 10 τρεξίματα μετά από τέσσερα inings, ένας κανόνας ελέους τίθεται σε ισχύ.

Πόσο καιρό είναι ένα παιχνίδι μπέιζμπολ για νέους;

Η διάρκεια των παιχνιδιών μπέιζμπολ νέων εξαρτάται από το επίπεδο παιχνιδιού.

• Tee-Ball (ηλικίες 4-7) παίζεται για πέντε αγώνες? Ωστόσο, ο αριθμός των αγώνων καθορίζεται συχνά από τον καθορισμένο χρόνο για το παιχνίδι, ο οποίος ποικίλλει από πρωτάθλημα σε πρωτάθλημα.
  • Little League (ηλικίες 7-13) τα παιχνίδια έχουν έξι πόντους.
  • Babe Ruth League (ηλικίες 13-18) τα παιχνίδια έχουν επτά περιόδους